E-mail  
Heslo  
REGISTRACE | ZAPOMENUTÉ HESLO
pohodavyhledávání
úvod  |   pohodové akce  |   obchodní podmínky  |   o nás  |   kontakty
CykloArt - jízdní kola · sport Ondřej Němec - Sportovní obuv pro Váš aktivní život...

pohodové akce

26. listopadu 2011

Autogramiáda Antónie Mačingové

Autogramiáda Antónie Mačingové Autogramiáda Antónie Mačingové
Autogramiáda Antónie Mačingové Autogramiáda Antónie Mačingové
Autogramiáda Antónie Mačingové

V sobotu 26. 11. se v našem knihkupectví uskutečnila beseda a autogramiáda Antónie Mačingové, autorky knih Zhubněte jednou provždy a Schůdková metoda hubnutí.
Autorka na základě vlastní zkušenosti, kdy řešila závažný zdravotní problém, vypracovala osmadvaceti denní stravovací program, který spočívá v detoxikaci organizmu a uvedení do rovnováhy. Kniha se stala hitem díky zkušenostem lidí, kterým tento stravovací režim pomohl od mnoha zdravotních potíží a přebytečných kilogramů.
Paní Mačingová seznámila účastníky setkání s principem metody, vysvětlila proč napsala druhou knihu, jejímž cílem je návod k dosažení trvalého zlepšení zdravotního stavu. V následující besedě odpověděla na mnoho otázek, které směřovaly zejména ke konkrétním problémům účatníků.
Příjemné odpoledne završila autogramiáda a ochutnávka jednoho z vyhlášených receptů.

26. října 2007

Pohádkové úterý

Možná je to ono naivní donquichotské válčení s větrnými mlýny, které pro nás představuje televize, video, DVD, internet a další možnosti přijímání zábavy i informací, je tím, co nás přivedlo na myšlenku, přesvědčit třeba jen pár maminek, tatínků a jejich ratolestí, že alespoň jednou za čas je dobré přečíst si knížku. Proto jsme v březnu 2007 zahájili, v prostorách našeho nového knihkupectví, cyklus čtení pro děti "Pohádkové úterý". Od 6. března až do prázdnin se každé druhé úterý od 10 hodin četlo z různých pohádkových knížek. Po prázdninové přestávce jsme navázali 18. září a opět v dvoutýdenním rytmu až do 30. října se předčítalo posluchačům od tří let.

Na další pokračování Pohádkových úterků se těšíme společně s našimi malými posluchači od února 2008. Přesné informace o zahájení druhé sezóny Pohádkových úterků najdete v našich prodejnách a na na našich internetových stránkách v průbehu ledna 2008.
10. května 2007 v 19:00 hod.

Autorské čtení a povídání se spisovatelkou Irenou Douskovou

Autorkou skvělých románů "Hrdý Budžes" a "Oněgin byl Rusák" zachycujících s osobitým humorem život v socialistickém Československu.
Neméně milým hostem byla malířka a ilustrátorka Lucie Lomová

"Pepa s Kačenkou mi dovolili chodit na jiskřičky! Napřed se zavřeli v kuchyni a křičeli tam na sebe něco o tom, co má a nemá cenu, potom mě pustili dovnitř, šli pryč a bouchali po bytě dveřma. Nakonec se zase vrátili a řekli, že jestli chci, můžu tam chodit. Kačenka se mi zdála ubrečená a mluvila trochu dost sprostě. To ona poslední dobou dělá často, brečí a nadává. Já si ale myslím, že jiskřičky nejsou žádný zasraný a že to bude príma..."

Článek Davida Macháčka z Kopřivnických novin číslo 19/2007:
Irena Dousková připravuje Hrdého Budžese i pro film

Reportáž zpravodajství Studia Kabelové televize Kopřivnice, spol. s r. o.:
Reportáž z akce a rozhovor s Irenou Douskovou (6,17 MB, formát WMV)

Čtvrteční listování historií

Protože se oba spolumajitelé od roku 1989 věnují nejen knižní kultuře, ale také komunální politice a společenskému dění vůbec, rozhodli se formou přednášek otevírat různá témata minulosti. Tak vznikl cyklus historických přednášek "Čtvrteční listování historií". Doposud proběhly dvě přednášky PhDr. Jiřího Sovadiny, učitele Gymnázia Olgy Havlové z Ostravy, a to na téma "Stalin - symbol, mýtus, realita" a "Popírači holocaustu: Absolutní lháři".

Další přednáškou otevřel Mgr. Petr Šimíček, rovněž učitel Gymnázia Olgy Havlové z Ostravy, neveselé téma naší historie - "Pretotalitní Československo 1945-1948, cesta komunistů k moci".

Organizátoři však nechtějí zůstat jen u této aktivity, proto připravují i další cyklus, který bude zaměřený spíše na poznávání současného světa.
26. ledna 2007

15. narozeniny knihkupectví POHODA s Jiřím Dědečkem


Když jsme s manželkou 27. ledna 1992 otvírali naše Knihkupectví POHODA, byli jsme v nelehké životní situaci. Po rozchodu z obchodním partnerem, kterému jsme zanechali zavedené knihkupectví s dobrým jménem a dlouholetou tradicí, jsme se s obrovským úvěrem a malými dětmi pustili do velmi odvážného podniku.
Díky nezměrnému odhodlání, systematické práci, skutečnosti, že většina našich zaměstnanců našla v našem knihkupectví víc než jen zaměstnání, a že zákazníci vzali náš malý, ale příjemný obchod za svůj jsme tady i dnes.

Předvečer patnáctilého výročí otevření jsme uspořádali v prostorách naší druhé, nedávno zkolaudované prodejny malou oslavu pro naše známé, kamarády a příznivce. Povídalo se a vzpomínalo jak se knihkupčina za těch patnáct let změnila. Jediné co zůstává neměnné je skutečnost, že bez lásky ke knížkám a úctě k zákazníkům to prostě nejde.
Jako host večera vystoupil s pásmem písniček a krátkých ukázek ze svých knížek předseda Českého centra mezinárodního Pen klubu, spisovatel, překladatel a písničkář Jiří Dědeček.
Příjemný večírek se protáhl téměř do půlnoci a dá se říct, že zahájil novou "pohodovou" etapu.

Článek z Kopřivnických novin číslo 4/2007: Pohoda má 15
4. března 2004

Na pátý díl Harryho Pottera lidé čekali i uprostřed mrazivé noci

Článek z Kopřivnických novin číslo 9/2004:

I Kopřivnici v noci na poslední únorový den ovládlo kouzlo Harryho Pottera. Davové šílenství z velkých měst se sice nekonalo, ale několik desítek skalních fanoušků vyrazilo do mrazivé noci, aby si v netradičním čase koupilo pátý díl příběhů bradavického čarodějnického učně.

Příležitost koupit Harryho Pottera a Fénixův řád nabízela obě místní knihkupectví. V prodejně na Štefánikově ulici prodali v sobotu v noci asi deset výtisků populárního fantasy románu, o něco úspěšnější bylo knihkupectví Pohoda, kde pár minut po půlnoci zmizel z pultu asi dvojnásobný počet knížek. Knihkupec Oldřich Rys se rozhodl prodej pátého Pottera zpestřit v duchu atmosféry kouzelnického světa zrozeného ve fantazii Joanne K. Rowlingové, a tak si příchozí mohli svou knížku koupit za svitu svíček a obslouženi byli samotným Brumbálem, kterému asistovali Harry Potter se svou typickou jizvou na čele a jeho kolejní spolužačka Hermiona Grangerová. S knížkou si navíc všichni odnesli také kouzelnou hůlku, kterou jim u vchodu rozdával rusovlasý Ron Weasley.

Kopřivničtí knihkupci, kteří na minutu přesně dodrželi dohodnutou premiéru jednu minutu po půlnoci 29. února, byli právem rozladěni postupem některých jiných firem, které čas zahájení prodeje nerespektovaly. "Kaufland a Tesco bohužel splnily moje očekávání a začaly Fénixův řád prodávat o den dříve. Navíc za neskutečnou částku, která se blíží naší nákupní ceně. Určitě jsme na to částečně doplatili," tvrdí Ivo Vávra, majitel knihkupectví na ulici Štefánikově. Také Oldřich Rys je přesvědčen, že malí knihkupci na postup supermarketů, které Pottera využily spíš jako marketingové lákadlo, doplatili.

"Nedokážu pochopitelně vyčíslit, jak velký to mělo vliv, ale rozhodně nás to poškodilo," tvrdí majitel Pohody, který se údajně sám písemně zavázal nezačít s prodejem dřív, než bylo stanoveno. Za každou knihu, kterou by prodal před tímto datem, by dokonce musel zaplatit až desetitisícovou pokutu. Každopádně Fénixův řád způsobil něco, na co rozhodně knihkupci nejsou zvyklí, a to, že se na některý titul z jejich nabídky stála fronta. V té, co se před prodejnami knih vytvořily v sobotu v noci, navíc čekali čtenáři každého věku od malých dětí až po dospělé.

Autor článku: David Macháček
Knihkupectví POHODA, Záhumenní 1152, 742 21 Kopřivnice, tel.: +420 777 112 615, e-mail: info@knihy-pohoda.cz